У Кракові попереджають про шахрайство з орендою квартир

Найчастіше шахрайські оголошення публікують щодо квартир у районі Середмістя. 

У Кракові попереджають про шахрайство з орендою квартир

Поліція Кракова отримує заяви від людей, які постраждали від шахраїв. Зловмисники публікують в інтернеті фальшиві пропозиції оренди, змушують зацікавлених платити заставу (кауцію), а потім не виходять на зв’язок.

Про це повідомляє UAinKrakow.pl.

Одна з жертв шахраїв — француженка, яка знайшла квартиру в соцмережах і перерахувала заставу на вказаний номер рахунку. Згодом виявилося — банківський рахунок був у банку в Іспанії.Інша жінка також відправила заставу, а коли прибула за вказаною адресою, з’ясувалося, що це не будівля з фотографій в оголошені. Телефон “власника” вже був неактивний, а коли вона подзвонила у домофон у вказану квартиру, справжній власник повідомив, що житло не здають.

Найчастіше такі оголошення публікують щодо квартир у районі Середмістя. У поліції попереджають: будьте уважні, коли бачите надзвичайно вигідні пропозиції, в яких ціна оренди квартири чи кімнати значно нижча від поточних ринкових цін. 

“Зазвичай шахраї намагаються переконати, що така вигідна пропозиція діє лише деякий час, і якщо людина не вирішить щодо оренди, її отримають інші претенденти, які чекають. Жертва, переконана, що знайшла чудову можливість, платить заставу, яка потім не повертається, а описана квартира, кімната, як з’ясовується, не існують”,  розповідає речник краківської поліції Пьотр Шпєх.