У Латвії покарали блогера через виправдання агресії РФ проти України

На нього наклали штраф у розмірі 12 400 євро.

У Латвії покарали блогера через виправдання агресії РФ проти України

Прокуратура Латвії ухвалила рішення накласти штраф у розмірі 12 400 євро на ризького YouTube-блогера Кирила Федорова, відомого під псведо "Алконафтер".

Про це повідомила агенція LETA.

Кримінальний процес проти Федорова було розпочато 16 березня 2022 року у зв'язку з публікаціями на YouTube і в Telegram. Наступного дня блогера затримали і помістили під арешт.

Обвинувачення було висунуто за двома статтями Кримінального закону: публічне заперечення або виправдання воєнних злочинів, злочинів проти миру і людяності, а також діяльності, спрямованої на розпалювання національної та етнічної ворожнечі.

Латвійська прокуратура дійшла висновку, що Федоров неодноразово висловлював пряму, позитивну і конкретну підтримку діям Росії у війні в Україні. Блогер стверджував, що війну спровокували самі українці, і на них же лягає провина.

Зміст каналів блогера, згідно з позицією прокуратури, відображає позицію Кремля, висловлює підтримку військової могутності Росії і підтримує дії та методи, які застосовує президент РФ Владімір Путін, а ще – має зневажливий характер щодо латишів і українців.

Сам Федоров раніше не визнавав своєї провини.

Як нагадує LETA, з початку війни в Україні Служба державної безпеки Латвії почала кілька десятків кримінальних процесів у зв'язку з розпалюванням ненависті та підтримкою інтересів Росії. 17 із них передали в прокуратуру, у п'яти випадках Служба держбезпеки не виявила складу злочину.

Латвійські правоохоронні органи і спецслужби повідомляють украй мало подробиць про те, як відбуваються затримання у цих справах і що саме інкримінують конкретним затриманим. Як правило, деталі стають публічними після винесення вироку.