У Нідерландах українські біженці іноді стикаються з експлуатацією

69 українців перебували під загрозою торгівлі людьми.

У Нідерландах українські біженці іноді стикаються з експлуатацією

Занепокоєння з приводу того, що українські біженці стикаються з такою ж експлуатацією, як і багато робітників-мігрантів у Нідерландах, виявляють гуманітарні організації, написала 22 березня газета NOS.

НКО FairWork, яка бореться із сучасним рабством, за останній рік допомогла 212 українцям у Нідерландах. Ukrainian House в Роттердамі також регулярно допомагає біженцям, яких експлуатують.

За словами FairWork, вони допомагають біженцям з України у складних ситуаціях. Наприклад, один мешканець України працював понад 10 годин на день за меншу заробітну плату, але його звільнили за місяць без зарплати. Більшість скарг українських біженців, яким FairWork допомогла, стосувалися невиплати заробітної плати, часто у поєднанні з іншими скаргами щодо трудового законодавства. Деякі повідомили, що їм довелося сплатити посереднику, щоб отримати свій номер обслуговування громадян (BSN).

Зазначається, що 69 українців перебували під загрозою торгівлі людьми.

За словами Оксани Савчук з Ukrainian House, мігрантів часто вербують через соціальні мережі, але, попрацювавши місяць, вони дізнаються, що обіцянки були обманом і зарплату їм не виплатять. Гуманітарним організаціям доводиться відводити їх до властей, забезпечувати місцем для ночівлі та забезпечувати продуктовим набором.