У Німеччині двох “волонтерів” підозрюють у привласненні допомоги для України

Волонтерів асоціації “Парамедики Бранденбурга” підозрюють у привласненні близько €40 тис. пожертв.

У Німеччині двох “волонтерів” підозрюють у привласненні допомоги для України

Двох волонтерів асоціації “Парамедики Бранденбурга” підозрюють у привласненні близько 40 тис. пожертв на допомогу Україні.  Чоловіків звинувачують у підробці рахунків-фактур та розкраданні грошей, повідомляє rbb24

Підозрювані запропонували свою допомогу у якості волонтерів минулого літа, назвалися батьком та сином, розповідають у “Парамедиках Бранденбурга”. Шахрайство помітили лише за кілька місяців, коли чоловіки не надали для звітності рахунки-фактури. 

Як роз’яснюють у асоціації, їхні волонтери власними автівками вивозять поранених і хворих українців із зони бойових дій та доставляють їх до Німеччини для подальшого лікування. Гроші на ремонт транспорту та закупівлю гуманітарної допомоги на місці вони отримують готівкою. 

Зокрема, у асоціації стверджують, що аферисти отримали 20 тис. на закупівлю допомоги дитячій лікарні у Львівській області, однак відзвітували лише про половину суми. Ймовірно, іншу половину зловмисники поклали до власної кишені. Розслідуванням цього та інших фактів шахрайства нині займається прокуратура Франкфурта-на-Одері.