У Німеччині найбільш доброзичливе ставлення до жінок-біженок

Існують відмінності у солідарності залежно від релігії.

У Німеччині найбільш доброзичливе ставлення до жінок-біженок

Незважаючи на те, що в деяких місцях виникають проблеми з розміщенням біженців та доглядом за ними, солідарність із біженцями в Німеччині, як і раніше, відносно висока.

Особливо висока готовність допомогти жінкам з України, як показало репрезентативне опитування, проведене на замовлення Німецької експертної ради з інтеграції та міграції (SVR). Якщо біженці – чоловіки і родом із Сирії чи Нігерії, то готовність допомогти трохи нижче.

Згідно з опитуванням, біженці-християни виявляють дещо більше солідарності, ніж мусульмани. Наприклад, близько 66% учасників опитування готові супроводжувати християнських біженців, коли вони звертаються до влади. Трохи менше 63% респондентів зробили б це щодо біженців-мусульман. Згідно з дослідженням SVR, біженці, які хочуть залишитись у Німеччині на постійне місце проживання, можуть розраховувати на меншу підтримку з боку волонтерів, ніж ті, хто має намір повернутися додому.

«Готовність допомогти жінкам з України на 8% вища, ніж чоловікам із Сирії», – йдеться в опублікованому аналізі. Для дослідження респондентам було представлено так звані віньєтки – короткі профілі біженців, які відрізнялися за різними аспектами, такими як країна походження (Україна, Нігерія, Сирія), релігія чи стать.

За даними СЗР, респонденти, які позиціонували себе політично зліва або скоріше зліва, були готові допомогти всім трьом згаданим групам. Респонденти, які політично перебували в центрі, праворуч чи скоріше праворуч, демонстрували меншу готовність допомагати біженцям. Вони також сильніше розрізняли українських біженців, з одного боку, та біженців із Сирії чи Нігерії – з іншого.

Згідно з дослідженням, рівень освіти біженців також відіграє роль. Наприклад, щодо біженців із вищою освітою понад 70 відсотків опитаних висловилися б за надання статусу постійного захисту. Щодо біженців, які не отримали закінченої освіти, то 55 % учасників опитування висловилися "за".