У Німеччині розробляють спрощений механізм перереєстрації авто з України

Державні органи Німеччини напрацьовують спрощений механізм постановки на облік транспортних засобів з українськими номерами.

У Німеччині розробляють спрощений механізм перереєстрації авто з України

Німеччина є однією з тих країн, що надали притулок великій кількості людей з України. Також на територію ФРН потрапило чимало автомобілів з українськими номерами, і тепер постало питання їхньої перереєстрації. Для цього буде створено спрощену процедуру.

Днями було проведено онлайн зустріч представників Головного сервісного центру МВС, Державної митної служби України, посольства України у Німеччині та профільних міністерств Німеччини. На зустрічі порушувалися нагальні питання, зокрема щодо використання українських посвідчень водія та необхідності реєстрації в Німеччині транспортних засобів, що належать людям з українськими паспортами.

Згідно із законодавством Німеччини, яке у свою чергу ґрунтується на міжнародному законодавстві (Віденська конвенція про дорожній рух 1968 року), транспортний засіб з українською реєстрацією може перебувати на території ФРН з українськими номерними знаками не більше одного року. Після цього терміну авто необхідно поставити на облік у державному органі Німеччини.

Після постановки автомобіля на облік у ФРН, видаватиметься нове свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу з додатком та нові номерні знаки. Натомість українські документи – свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу та номерні знаки – повертаються власнику, але з позначкою, що вони не дійсні. Це зроблено для того, щоб спростити процедуру перереєстрації авто в Україні, якщо власник колись захоче відновити українську реєстрацію.

Передбачається, що необхідність реєстрації транспортних засобів українців, які понад рік перебувають у Німеччині, буде запроваджено з 01 жовтня 2024 року.

Українці також можуть зіткнутися з невідповідністю своїх автомобілів технічним та екологічним нормам, що є умовою реєстрації транспортних засобів у ФРН. Німецька сторона з розумінням ставиться до такої ситуації та налаштована надати українцям можливості скористатися особливою спрощеною процедурою постановки авто на облік.

"Ми йдемо на поступки українцям та робимо винятки для старих авто. Винятково для українців створено розширені рамки екологічних стандартів та стандартів безпеки", - заявив доктор Франкт Альбрехт, представник Федерального міністерства цифрових технологій та транспорту під час онлайн зустрічі.

Відсутність екологічних стандартів приймається для українських транспортних засобів за умови, що їхня перша реєстрація в країні походження відбулася не більше ніж через 15 років після дати припинення дії в ЄС чи Німеччині відповідного дозволу щодо рівня викидів. Наприклад, стандарт Євро-3 на території ЄС не визнається з 2006 року. Якщо такий транспортний засіб був зареєстрований в Україні до 2021 року, його можна буде зареєструвати в Німеччині за індивідуальним дозволом.

Наразі Міністерство цифрових технологій та транспорту ФРН проводить консультації з федеральними землями з метою запровадження спрощеної процедури реєстрації транспортних засобів, що належать українцям. Після остаточного погодження, на сайті німецького державного органу буде оприлюднено докладну інформацію з роз'ясненнями щодо необхідних документів та особливостей реєстрації таких транспортних засобів.

Українці, які з якихось причин захочуть повернутись до України на постійне проживання, зможуть відновити українські реєстраційні документи та номерні знаки без необхідності сплати будь-яких митних чи податкових платежів.