У Німеччині запрацював універсальний проїзний за 49 євро

Проїзний поширюється лише на локальний і регіональний транспорт.

У Німеччині запрацював універсальний проїзний за 49 євро

У Німеччині з 1 травня почав діяти так званий "німецький квиток" (Deutschlandticket) – універсальний місячний проїзний для громадського транспорту на всій території країни, який коштує 49 євро.

Універсальний проїзний у Німеччині поширюється лише на локальний і регіональний транспорт – міські автобуси, трамваї, метро, приміські поїзди тощо. Швидкісні поїзди та автобуси далекого прямування оплачуються окремо.

Виняток було зроблено для сполучення в Баден-Вюртемберзі: на відрізку між Штутгартом і Зінгеном власники універсального проїзного можуть скористатися послугами швидкісних поїздів, бо це єдине сполучення між цими населеними пунктами.

Водночас профспілки, природоохоронні організації та об'єднання, чия діяльність спрямована на захист соціально вразливих груп населення, критикують 49-євровий квиток за дорожнечу – серед іншого, за необхідність доплати в разі перевезення велосипеда.

Новий пільговий квиток прийшов на зміну так званому "квитку за 9 євро", з яким як жителі Німеччини, так і туристи, влітку могли користуватися громадським транспортом за пільговим тарифом. Програма дешевих проїзних коштувала німецькому уряду понад 2,5 мільярда євро.