У німецькому селі українців більше, ніж місцевих мешканців

На 700 мешканців припадає майже 800 біженців та осіб, які шукають притулку.

У німецькому селі українців більше, ніж місцевих мешканців

У німецькому селі Зеєт на 700 жителів припадає майже 800 біженців та осіб, які шукають притулку. Проте між місцевими жителями та українцями немає серйозних конфліктів, пише dpa.

Станом на 21 березня у державному притулку для біженців (Лук) розміщено близько 790 біженців та осіб, які шукають притулку. Крім того, за муніципалітетом закріплено 17 біженців. Більшість людей у «Луці» – це вихідці з України. Решта мешканців – це особи, які шукають притулку з інших країн.

Зеєт – це село у сільській місцевості Північної Фрісландії. Воно знаходиться приблизно за шість кілометрів від невеликого міста Фрідріхштадт. Тут є пекар, пожежна команда, спортивний клуб, стрілецький клуб, театральний гурток. Немає лікаря, немає школи, немає дитячого садка. Найближчий продуктовий магазин знаходиться у селі Штапель, що приблизно за три кілометри від притулку.

Почесний мер Зеєта Ернст-Вільгельм Шульц безмежно пишається своїми мешканцями. Пишається тим, що вони сприймають ситуацію і завжди готові допомогти.

Проте, нагадує видання, не скрізь співіснування місцевих мешканців та біженців відбувається так спокійно. Наприклад, у Мекленбурзі-Передній Померані плани з будівництва житла в селі Упал, де проживає 500 осіб, вже кілька тижнів викликають протести. Спочатку тут планувалося збудувати контейнерне житло на 400 місць. Нещодавно районна рада ухвалила рішення обмежитися 200 місцями.