У Празі знову відкрилася найстаріша карусель у Європі

Карусель складається з 19 дерев'яних конячок, обтягнутих натуральною кінською шкірою, та центрального стовпа з трьома скульптурами лицарів у обладунках.

У Празі знову відкрилася найстаріша карусель у Європі

У четвер, 6 квітня, у Празі після зимової перерви для відвідувачів знову відкрилася «Летенська карусель» (Letenský kolotoč). Вона є пам'яткою культури і однією з двох найстаріших каруселів підлогової конструкції в Європі.

Побудований у 1892 році атракціон пропрацював до 2006 року, коли через плачевний технічний стан влада заборонила його експлуатацію. 2004 року об'єкт у приватного власника викупив Національний технічний музей, тоді ж почалася його реставрація. Вона тривала 16 років і коштувала 22,7 млн. крон. Частину грошей виділила держава, частина – зібрали через пожертвування.

Карусель складається з 19 дерев'яних конячок, обтягнутих натуральною кінською шкірою, та центрального стовпа з трьома скульптурами лицарів у обладунках з пап'є-маше, покритих срібною фарбою. Вперше після реставрації вона прийняла городян улітку минулого року.

Графік роботи атракціону:

У 2023 році карусель буде відкрита тільки по п'ятницях, суботах та неділях, а також у дні державних свят.

- квітень, травень, вересень, жовтень з 10:00 до 18:00

- червень, липень, серпень з 10:00 до 19:00

Обідня перерва – завжди з 13:00 до 14:00.

Вартість: 100 крон. Квитки можна купити лише у касі на місці. Допускаються діти віком від двох років і дорослі – конячки витримують їздця вагою до 100 кг.

Адреса: Letenské sady 341, Praha 7 - Holešovice (дивитися на карті);

Актуальну інформацію про роботу каруселі можна знайти на сайті Національного технічного музею.