У РФ запропонували розселяти українських біженців за Урал

Туди можна перенести деякі управлінські структури.

У РФ запропонували розселяти українських біженців за Урал

Росія має змінити вектор свого розвитку у бік східних регіонів, вважає почесний голова президії Ради із зовнішньої та оборонної політики, науковий керівник факультету світової економіки та світової політики НДУ ВШЕ Сергій Караганов.

«Треба піднімати насамперед не лише Далекий Схід, а й Центральний Сибір. Там мають розвиватися нові виробництва, нові центри тяжіння всього: людей, технологій, наук, мистецтв… Туди можна перенести деякі управлінські структури. Томськ і Новосибірськ на пару могли б стати науковою столицею Росії, Красноярськ та Іркутськ – промисловою, а Владивосток – торговою столицею», - запропонував Караганов в інтерв'ю aif.ru.

Він закликав створювати в цих регіонах умови для кращого життя і не вважати місцевий клімат «таким жахливим».

«Наприклад, у Мінусинській улоговині навіть абрикоси ростуть. Але в ній живуть лише кілька десятків тисяч людей, а могли б мільйон півтора. А з тими змінами клімату, що ми зараз спостерігаємо, років через двадцять південь Сибіру буде вкрай сприятливим для життя та затребуваним регіоном – не менше, ніж Ставропілля», – упевнений фахівець.

Держава має проводити політику, яка приверне туди людей.

«Включаючи біженців із України. Я досі дивуюся, чому у нас немає програми щодо їх переселення до відносно комфортних регіонів за Уралом», - додав експерт.