У Словаччині діти українських біженців зможуть отримати ваучери на покупку ноутбуків та планшетів

Реєстрація учасників триватиме до 30 вересня.

У Словаччині діти українських біженців зможуть отримати ваучери на покупку ноутбуків та планшетів

У Словаччині запрацював проект «Український учень» (Ukrajinský žiak), спрямований на інтеграцію дітей українських біженців до місцевої освітньої системи. У його рамках вони зможуть отримати ваучер у розмірі 350 євро на покупку ноутбука чи планшета.

Проект було запущено 11 серпня, і спочатку він був розрахований лише на дітей, зарахованих до словацьких шкіл. За перший місяць роботи для участі у ньому зареєструвалося понад 5 тис. школярів. Починаючи з середини вересня організатори спростили вимоги для отримання ваучерів. Тепер його можуть отримати всі українські діти віком від 6 до 18 років, які мають статус біженця (odídenec).

Для участі у проекті необхідно зареєструватися на сайті Ukrajinský žiak . Якщо дитина вже ходить до словацької школи, то заявнику достатньо заповнити реєстраційну форму. Якщо ні, то при реєстрації потрібно вибрати варіант «Не учень словацької школи» та поставити галочки у всіх полях. Таким чином, заявник підтверджує, що він зацікавлений у шкільному навчанні своєї дитини в Словаччині. При цьому дитина буде зобов'язана скласти тести на знання словацької мови та перевірити навички в галузі інформаційних технологій за допомогою IT Fitness Test.

Тести можуть бути здані відразу після реєстрації та не пізніше 10 жовтня. Перевірку знання словацької мови мають пройти діти віком від 6 до 18 років, україномовну версію   IT Fitness Test - від 15 до 18 років. Результати тестів не вплинуть на участь у проекті, а лише вказуватимуть на рівні знань та володіння навичками. Після перевірки даних заявник отримає цифровий ваучер на 350 євро, який можна використовувати при покупці нового планшета або ноутбука. Зробити це можна у будь-якому магазині цифрової техніки, який бере участь у проекті «Український учень».

Реєстрація учасників триватиме до 30 вересня 2023 року, отримані ваучери можна використовувати до 31 жовтня 2023 року. З усіх питань можна звернутися до телеграм-чат проекту або в кол-центр за телефоном +421232284467 — консультації даються українською мовою кожного робочого дня з 9 до 17 години.

Проект «Український учень» реалізується Національною коаліцією цифрових навичок та професій Словаччини (Národná koalícia pre digitálne zručnosti a povolania) на кошти, виділені Євросоюзом. Участь у ньому зможуть взяти до 20 тис. заявників.