У Словаччині накрили нелегальну тютюнову фабрику, де жили та працювали українці

Українцям загрожує до восьми років ув'язнення.

У Словаччині накрили нелегальну тютюнову фабрику, де жили та працювали українці

На початку листопада словаки у муніципалітеті Петровани поблизу міста Прешов викрили нелегальну сигаретну фабрику. Бізнес організували в одному із цехів індустріального парку у Заборську. Йдеться про ухилення від сплати акцизу на тютюнові вироби у сумі 3 059 269,83 євро.

На місці виявили 19 327,90 кг тютюну та велику кількість "фабричних" цигарок: 7 742 380 штук Marlboro Red, 37 280 штук L&B Original Silver та 34 980 штук Richmond King Size. Також конфіскували легковий автомобіль Peugot Partner, тягач Mercedes-Benz Actros та напівпричіп SCHMITZ, які використовувалися для доставки товару.

Люди, які обслуговували лінії, мешкали безпосередньо у виробничому приміщенні. Спали на двоярусних ліжках, мали власну пральню, кухню та санвузол. Виходили з приміщення лише у крайніх випадках. Щоб запах тютюну не поширювався на околиці, дві виробничі лінії перебували у цеху із потужним кондиціонером.

Як повідомив представник Пряшівської обласної прокуратури Маріан Спішак, звинувачено 28 громадян України та одного білоруса - за порушення правил маркування товарів та за несанкціоноване виробництво алкоголю, тютюну та тютюнових виробів.

Через велику кількість обвинувачених їх помістили до слідчих ізоляторів у кількох районах.

"Прокурор вніс подання про взяття під варту 29 обвинувачених з двох причин. Адже, залишившись на волі, вони можуть втекти та переховуватися, щоб уникнути кримінального переслідування. Друга причина затримання – побоювання, що вони продовжать чинити злочинну діяльність", – повідомив Спішак.

Всім обвинуваченим світить до восьми років ув'язнення.