У суботу у Празі відбудеться святомартинська хода

День святого Мартіна щорічно відзначається у Чехії 11 листопада.

У суботу у Празі відбудеться святомартинська хода

Найближчої суботи, 11 листопада музей Карлового мосту в Празі відзначить День святого Мартіна костюмованою ходою. Вона почнеться рівно об 11:11.

Святий Мартін проїде знаменитим Карловим мостом на білому коні. Супроводжуватиме його римські воїни, музиканти, вуличні артисти та почет у тематичних вбраннях. Подивитися на процесію запрошуються усі охочі.

Хода розпочнеться від 11-ї опори моста (від Малостранської вежі) та завершиться на площі Хрестоносців (Křižovnické náměstí).

Частиною акції також стане невеликий середньовічний ринок, виступи музикантів та безкоштовний вхід до Музею Карлового мосту, розташованого на тій самій площі (Křižovnícké náměstí 3).

День святого Мартіна щорічно відзначається у Чехії 11 листопада. У це свято по всій республіці традиційно запікають гусака та рівно об 11:11 відкривають перші пляшки молодого вина, які називають святомартинським (Svatomartinské víno).

Традиція виникла у XVIII столітті за правління імператора Йосипа II, коли на День святого Мартіна власники виноградників приходили до своїх виноробів, щоб спробувати нове вино і вирішити, продовжувати з ними договір ще на рік чи найняти інших фахівців.

Цього дня у Богемії наймитам виплачувались зароблені за сезон гроші, на які ті влаштовували гуляння.

Традицію готувати на 11 листопада святомартинського гусака (svatomartinská husa) пов'язують із переказом, за яким саме ці птахи заважали святому вести проповіді, чому той у серцях сказав, що на столі вони йому набагато миліші. За іншою легендою, Мартін був такий скромний, що до останнього чинив опір призначенню єпископом. Безпосередньо перед самою церемонією він сховався в гусятнику, але гуси видали.