У українських дітей буде більше часу на освіту в Чехії

Українські діти зможуть вивчати дистанційно лише українську мову та історію України.

У українських дітей буде більше часу на освіту в Чехії

Українські діти, які живуть у Чехії, зможуть вивчати дистанційно лише українську мову та історію України. Міністри освіти двох країн підписали угоду про співпрацю у сфері освіти, повідомляє zoznamzpravy.cz.

Міністр освіти Чехії Володимир Балаш та його український колега Сергій Шкарлет підписали двосторонню угоду, яка охоплює усі рівні освіти. Україна та Чехія взаємно визнають свої освітні програми та зміст навчання.

Наприклад, за словами Балаша, онлайн навчання українських дітей, які відвідують початкову школу в Чехії, буде обмежено. За словами міністра, подвійне навчання часто призводило до навантаження дітей. Тепер школярі мають навчати онлайн лише українську мову та історію України.

Відвідування початкової школи є обов'язковим для українських біженців у Чехії з вересня. За словами представника департаменту Анети Лєднової, перевірка відвідуваності не входить до обов'язків Міністерства освіти. Порушенням обов'язку щодо направлення дітей до школи займається Управління соціально-правового захисту дітей.

Українцям, які не відправляють своїх дітей шкільного віку до чеських початкових шкіл, загрожують обмеження у виплаті соціальної допомоги.

Угода між Чехією та Україною також стосується надання стипендій українським студентам вишів. За словами Балаша, на стипендії для цих студентів виділено 150 млн. крон, також заплановано спільні наукові та освітні проекти.

За словами чеського міністра, угоду між Чехією та Україною почали готувати кілька років тому, але пандемія ковіда затримала укладання угоди. Після початку російського вторгнення в Україну документ було змінено з урахуванням поточної ситуації та умов.