У Варшаві є місце, де українці можуть безкоштовно переночувати

Українці, які мають вимушену зупинку у Варшаві під час своєї подорожі з України до інших міст Польщі чи Європи і у зворотному напрямку можуть зупинитися безкоштовно у Пункті матері та дитини на автобусному вокзалі Варшава Західна (Warszawa Zachodnia).

У Варшаві є місце, де українці можуть безкоштовно переночувати

Українці, які мають вимушену зупинку у Варшаві під час своєї подорожі з України до інших міст Польщі чи Європи і у зворотному напрямку можуть зупинитися безкоштовно у Пункті матері та дитини на автобусному вокзалі Варшава Західна (Warszawa Zachodnia) - повідомили Uamedia.eu у міграційній платформі EWL.  Він був відкритий наступного дня після початку повномасштабного вторгнення для допомоги біженцям з України Фондом мігрантів на ринку праці EWL за підтримки столичного мазовецького воєводи та UNICEF.    

Пункт і надалі продовжує функціонувати як «хаб» для українських жінок з дітьми, які подорожують з країн Європи до України через Польщу і мають зупинку у Варшаві.  У ньому можна безкоштовно зупинитися на добу. Для цього є простір з ліжками, розрахований на 50 людей. Діти можуть бавитися у ігровій кімнаті. А також є можливість випити чай, підігріти їжу,скористатися безкоштовним  Інтернетом і взяти гуманітарний одяг для дітей.  На різдвяні свята усі діти отримують солодкий подарунок.  

«У грудні-січні пожвавлюється рух між Україною та країнами ЄС – жінки з дітьми їдуть в Україну на Різдво або, навпаки, побоюючись ракетних атак та блекаутів виїжджають з України і зупиняються в Пункті на декілька годин в очікуванні пересадки. Не всі можуть дозволити зняти готель, особливо, коли пересадка триває кілька годин. А чекати з дітьми на вокзалі на морозі важко. Тому наш Пункт продовжує працювати, приймаючи у цей період щодня 40-50 людей», - пояснює голова Фонду мігрантів на ринку праці EWL Марія Кузенко.    

Волонтери пункту можуть допомогти з консультаціями, як купити квиток у Польщі чи іншу країну Європи, як легалізуватися чи знайти роботу в Польщі, тощо.   

З початку повномасштабної агресії Пункт матері і дитини прихистив близько 90 тис. біженців з України.   

Пункт матері та дитини знаходиться на другому поверсі автовокзалу Варшава Західна (Warszawa Zachodnia, al. Jerozolimskie, 144).  Працює цілодобово.