У Вільнюсі відбудеться Sustainable Sunday: українських біженців тут навчать «шопінгувати» без грошей

Обмін одягом, який став маленьким чи набрид, – популярна тенденція в європейських країнах, до якої можуть долучитися українці.

У Вільнюсі відбудеться Sustainable Sunday: українських біженців тут навчать «шопінгувати» без грошей

Чорна п’ятниця наближається, але що робити, коли зайвих грошей немає, а оновити свій гардероб дуже хочеться? Здавалося б, ну яка це проблема на фоні усього іншого, через що проходять зараз українські жінки-біженці в Європі? Але дівчата хочуть залишатися дівчатами навіть у таких надскладних обставинах, як вимушене біженство, і у цьому плані Європі є що запропонувати українкам.

Обмін речами – популярна тенденція останніх років, яка має на меті перетворити бездумний шопоголізм «чорної п’ятниці» на помірковане «екологічне споживання». Подібні акції напередодні «чорни п’ятниці» відбуваються у багатьох європейських містах. У Вільнюсі таку Swap party проводять Інга Лабутите-Аткочайтієне, керівник проекту Литовського фонду природи «Klimatosūkis» та Агне Бітаутайте, співзасновниця ініціативи «KuriKuri». Вони запрошують усіх бажаючих 20 листопада з 11:00 завітати у клуб Kablys (вулиця Kauno, g.5, Вільнюс), де у рамках акції Sustainable Sunday відбудеться обмін зимовим одягом.

На заході можна буде обміняти зимовий та демісезонний теплий одяг, який вже став маленьким, або з яким ви просто хочете попрощатися з певних причин. Головна умова – аби одяг був у гарному стані, випраний та підготовлений до обміну. Організатори акції також будуть вдячні, якщо ви принесете одяг на обмін разом із вішаками, а також просять підійти відповідально до вибору речей, і брати те, що ви справді збираєтеся носити, а не все підряд.

Також під час заходу відбудеться майстер-клас про те, як можна оновити старі речі, які потерлися чи заносилися, або ж не підходять за розміром чи потребують нового акценту.