У Вроцлаві алкоголь можна буде придбати у чітко визначений час

Рішення ухвалять до кінця року.

У Вроцлаві алкоголь можна буде придбати у чітко визначений час

Усередмісті Вроцлава вже діє нічна заборона на продаж алкоголю в магазинах. До кінця року заборона може охопити й мікрорайони навколо центру міста, пише inpoland.net.pl.

Заборона на продаж міцних напоїв з 22 до 6 ранку у центрі Вроцлаві діє з 2018 року. Міська ради вирішила, що безалкогольну вечірню територію слід розширити. Рішення про поширення цієї заборони на вісім мікрорайонів, що оточують або розташовані в безпосередньому центрі, незабаром буде направлено на обговорення до районних рад цих мікрорайонів.

Після консультацій рішення буде повернуто до міської ради Вроцлава, яка ухвалить остаточне рішення. Це має відбутися до кінця року і, здається, ухвалення цього рішення це лише формальність. Тоді заборона на продаж алкоголю в нічний час поширюватиметься на: Huby, Nadodrze, Ołbin, Plac Grunwaldzki, Powstańców Śląskich, Przedmieście Oławskie, Przedmieście Świdnickie та Szczepin.

«Не йдеться про те, щоб когось виховувати чи комусь щось забороняти. Йдеться про безпеку, спокій і порядок у житлових масивах. Це про спокій наших мешканців, які дуже хотіли таких обмежень. Ми нікому нічого не забороняємо, ми просто дбаємо про безпеку наших мешканців», – пояснив віце-президент Вроцлава Бартломей Цьонжинський.

Він пояснив що згідно зі статистичними даними, щороку доросла особа в Польщі випиває близько 12 літрів чистого алкоголю, тоді як наприкінці 1970-х пересічний поляк споживав 5 літрів чистого алкоголю на рік. Однією з причин такого зростання споживання є відносно легка доступність алкоголю в Польщі порівняно з європейськими країнами.

Обмеження, які хоче запровадити мерія, Цьожинський не називає забороною. Народні обранці називають їх регуляцією, яка діє в цивілізованих країнах.