Українці можуть купити страховий стаж для пенсії, навіть перебуваючи за кордоном: скільки коштує

Щоб зарахувати повний місяць страхового стажу, необхідно сплатити мінімум мінімальний страховий внесок.

Українці можуть купити страховий стаж для пенсії, навіть перебуваючи за кордоном: скільки коштує

Українці мають можливість придбати страховий стаж для майбутньої пенсії в онлайн-режимі, незалежно від їхнього поточного місця розташування. Про це повідомляє Урядовий Портал.

Сплата добровільних внесків здійснюється за бажанням громадянина. Пенсіонер може самостійно обрати частоту та розмір внесків залежно від своїх фінансових можливостей. Крім того, можна робити добровільні внески як на свій рахунок, так і на користь іншої людини.

Однак для того, щоб зарахувати повний місяць страхового стажу, необхідно сплатити щонайменше мінімальний страховий внесок, який з 1 квітня становить 1760 гривень.

Докупити стаж можуть особи, старші за 16 років. Це можуть бути: ті, хто проживає за кордоном, але планує отримувати пенсію в Україні; люди передпенсійного віку, яким не вистачає стажу для отримання пенсії; а також особи з низьким рівнем офіційного доходу, які сподіваються збільшити розмір своєї пенсії в майбутньому.

Щоб набути страхового стажу, немає потреби відвідувати державні установи. Достатньо укласти договір про добровільну участь у системі обов'язкового державного пенсійного страхування з Пенсійним фондом України.

Щоб вам буде потрібно виконати такі дії:

  • увійти до особистого кабінету Пенсійного фонду з використанням кваліфікованого електронного підпису, "Дія.Підпису" або системи GOV.ID;
  • обрати розділ "Комунікація з ПФУ" та "Договір на добровільну участь";
  • внести персональні дані особи на користь якої ви хочете зробити внески;
  • дайте згоду на обробку даних і підтвердіть внесені дані;
  • підпишіть договір за допомогою кваліфікованого електронного підпису (КЕП), натиснувши кнопку "Підписати та оплатити";
  • сплатіть внески, обравши зручний для вас спосіб: через Portmone або платіжні доручення.