Українці можуть отримати грошову допомогу під час евакуації: як оформити

Грошову допомогу при евакуації можна отримати лише один раз.

Українці можуть отримати грошову допомогу під час евакуації: як оформити

Через повномасштабну війну багатьом українцям довелося евакуюватися в безпечніші регіони. Ці люди мають право на державну допомогу. Про це повідомили фахівці "Юридичного порадника для ВПО".

Відповідно до постанови Кабміну від 21 жовтня 2022 р. № 1195, грошову допомогу у зв'язку з евакуацією виплачують особам, евакуйованим із населених пунктів, розташованих у районах проведення воєнних (бойових) дій або можливих бойових дій. Йдеться про централізовану евакуацію поїздом або автобусами при дотриманні таких умов:

  • особи не отримували допомогу за рахунок коштів міжнародних організацій;
  • особи не отримували раніше грошової допомоги евакуйованому цивільному населенню.

Щоб отримати допомогу під час евакуації, необхідно здійснити такий алгоритм:

  • збірний пункт евакуації в день проведення евакуації подає дані про фактично евакуйованих осіб;
  • після проведення перевірки відомостей, АТ "Укрпошта" або АТ "Укрзалізниця" виплачують допомогу в приймальному пункті евакуації.

У разі виникнення обставин, що перешкоджають виплаті грошової допомоги (наприклад, відсутності електропостачання або можливості надання електронних комунікаційних послуг), відповідна виплата здійснюється протягом 5 днів після усунення таких обставин.

Розмір допомоги становить:

  • 3 000 грн — для осіб з інвалідністю та дітей;
  • 2 000 грн — для інших осіб.

Грошову допомогу при евакуації можна отримати тільки один раз. Не мають права на допомогу евакуйованим особам, які отримували допомогу за рахунок коштів міжнародних організацій.