Українці назвали комфортні для проживання регіони Європи

Комфортність життя залежить від розташування та тривалості перебування в країні.

Українці назвали комфортні для проживання регіони Європи

Українські громадяни, у тому числі біженці, вважають, що проживають у Європі в цілком (34%) чи скоріше комфортних (51%) умовах. Лише 13% українців назвали свої умови некомфортними.

Про це свідчать дані опитування  соціологічної групи "Рейтинг", яке провело всеєвропейське дослідження серед українців.

Комфортність життя залежить від розташування та тривалості перебування в країні. У Північній Європі більшість респондентів (90%) живуть у комфортних умовах, тоді як у Східній (84%) та Південній Європі (83%) цей відсоток менший.

Українці, які проживають у зарубіжній країні кілька років, заявляють, що мають найкомфортніші умови життя (89%). Однак і ті, хто нещодавно приїхав, можуть насолоджуватись пристойними умовами проживання (близько 80%).

Ставлення місцевого населення до українців загалом оцінюється позитивно: 51% говорять про позитивне ставлення, 38% - про нейтральне. Лише 9% зіткнулися із холодним прийомом. Ставлення українців до місцевих жителів респонденти оцінили ще вище: 61% опитаних ставляться до іноземців тепло, 35% – нейтрально, а лише 3% – холодно.

За даними опитування, 46% тих, хто залишив батьківщину, відвідували Україну. А більше половини наших громадян ще не були вдома за час перебування за кордоном. Серед тих, хто виїхав під час війни, 60% жодного разу не приїжджали до України.

Українці виявляють інтерес до подорожей Європою. 27% опитаних часто подорожували країною перебування, 33% - іноді. В інші країни Європи подорожували 15% та 26% відповідно.

Згідно з опитуванням, 49% українців, які переїхали після вторгнення, не хотіли б залишитися жити за кордоном. Серед українців, які переїхали до Європи до вторгнення, таких 40%.

Опитування проводилося серед 2116 українців, які перебувають за кордоном після 24 лютого 2022 року.

Більшість опитаних (59%) перебувають за кордоном близько року, близько 8% опитаних – близько півроку, а 4% – кілька місяців. Проте чверть опитаних уже перебувають за кордоном кілька років. 

І якщо ті, хто перебуває за кордоном кілька років, частіше живуть у Південній та Східній Європі, то ті, хто прибув у результаті та під час повномасштабного вторгнення, частіше перебувають у країнах Західної та Північної Європи.