Українці скаржаться на умови у варшавському центрі для біженців

Влада Варшави не бачить жодних проблем у роботі центру.

Українці скаржаться на умови у варшавському центрі для біженців

Українські біженці поскаржилися на умови проживання в одному з пунктів масового розміщення у Варшаві (Польща). За словами українців, вони зазнають там ще й психологічного насильства.

Як пише The Warsaw, центр розміщений у приміщенні театру, який не працює. Його переобладнали, щоб розмістити українців. Пункт підзвітний столичній мерії.

За словами українців, у цьому пункті нібито мешкають майже 300 осіб. Для них обладнали лише один санвузол та кухню. У кожній кімнаті розміщують по вісім людей, а великі сім'ї нерідко розділені в різних кімнатах.

Людям пропонують спати на польових розкладачках, розташованих вкрай близько одна до одної. Попри те, що санвузом у центрі один для трьох сотень людей, на стінах є грибок. З ним ніхто не бореться.

Кімнати для біженців / the-warsaw.com

Проживання в центрі гарантує біженцям харчування. Людей дійсно годують, але нерідко діти скаржаться на біль у животі після їжи. Крім того, графік харчування суперечливий, адже сніданки подають о 9-й ранку. В цей час більшість мешканців центру вже на роботі.

Сніданок для українців / the-warsaw.com

Українці стверджують, що персонал досить часто зверхній до них, а відчуття безпеки центр їм не дає. Мешканців центру досить часто змушують прибирати загальні приміщення, зокрема кухню, їдальню та подвір'я центру, а у разі відмови біженцям дають так зване попередження. У разі отримання двох таких попереджень людей виселяють. 

На територію центру заборонено запрошувати сторонніх людей, навіть якщо це родичі. 

Скаргами біженців займається юристка. Фахівчиня звернулася до уповноваженого з цивільних прав Польщі з вимогою вжити заходів щодо персоналу та адміністрації центру для біженців. Крім того, про ситуацію в центрі вже знають у мерії Варшави. Чиновники переконують, що умови в центрі відповідають регламенту, а скарг про неналежне поводження з мешканцями вони раніше не отримували.

У серпні 2022 року центр успішно пройшов перевірку. За словами чиновників,  ведуться роботи з надання послуг із харчування.