Українці тепер можуть працювати у США без дозволу на роботу

Щоправда лише кілька місяців.

Українці тепер можуть працювати у США без дозволу на роботу

Українські біженці в США наразі автоматично отримують право на роботу. Щоправда, це не назавжди, а лише на кілька місяців. Потім дозвіл все ж таки доведеться отримати, зате абсолютно безкоштовно.

Як пише rubic.us, це правило набирає чинності 21 листопада 2022 року.

З початком війни українці почали стікатися на кордон із Мексикою, отримуючи гуманітарний пароль. Незабаром у Конгресі ухвалили закони, за якими українці з паролем були прирівняні до біженців, тобто “мають право на ті самі пільги та участь у тих самих програмах, що й звичайні біженці”. Але насправді все виявилося не зовсім так. Біженцям можна працювати з першого дня приїзду до США. Як робочий дозвіл вони показують форму i-94, що отримали на кордоні. Якщо вони хочуть отримати фізичний робочий дозвіл, то подають форму i-765 без сплати мита $410. Що ж до українських біженців, у них таких пільг чомусь немає. Їм доводиться не тільки платити мито (що для багатьох великі гроші), а й чекати кілька місяців, доки прийде їхній робочий дозвіл. І впродовж цього часу вони працювати не можуть.

Правозахисники всі останні місяці намагалися домогтися справедливості. І суд у результаті став на бік захисників іммігрантів.

Що змінилося для українців? З 21 листопада 2022 року українські біженці у США мають право: працювати протягом перших 90 днів після приїзду до США без робочого дозволу; не сплачувати мито за першу подачу форми i-765 на отримання робочого дозволу.

Українські біженці одразу після приїзду до США можуть влаштуватися на роботу. Для цього їм лише потрібно показати роботодавцю свою форму i-94, що їм видали на кордоні. Якщо вам форму не видали, а поставили лише штамп – ось офіційний сайт, де форму можна отримати.

Працювати за формою i-94 українці можуть лише 90 днів. А потім потрібен вже справжній робочий дозвіл. Щоб його отримати, необхідно подати форму i-765. Однак тепер українці не сплачують мито за першу подачу такої форми (за продовження вже доведеться заплатити). У принципі, за 90 днів робочий дозвіл має прийти, хоча дехто чекає набагато довше.

Поки що для звільнення мита документи потрібно подавати поштою. Але вже з 5 грудня 2022 це буде доступно онлайн.

Нововведення стосується не всіх. Так, зараз у США три категорії українських біженців: ті, що приїхали до 11 квітня та подали на TPS; ті, що приїхали після 11 квітня та отримали гуманітарний пароль на рік; ті, що приїхали за програмою Uniting for Ukraine. Скористатися новими пільгами зможуть лише дві останні категорії. На тих, що отримали TPS, правило не поширюється. Однак, якщо ви тільки подали на TPS і ще його не отримали, ви також підпадаєте під новий закон.