Українці у Словаччині можуть отримати безплатного адвоката

Там діє проєкт "Pro bono" від Словацької асоціації адвокатів.

Українці у Словаччині можуть отримати безплатного адвоката

Після початку війни в Україні багато українців, які залишили батьківщину, опинилися в інших країнах і потребують правової допомоги.

З перших днів війни в Україні Словацька асоціація адвокатів (Slovenská advokátska komora - далі SAK) реалізує проєкт "Pro bono právna pomoc Ukrajine" ("Pro bono правова допомога Україні") у рамках якого надається безоплатна правова допомога українцям. Ініціатива спрямована на координацію словацьких адвокатів, які виявили бажання безплатно допомагати біженцям з України.

Безоплатна правова допомога доступна кожному громадянину України, незалежно від того, чи має він статус тимчасового притулку, чи ні.

Як знайти адвоката?

Словацька асоціація адвокатів має у своїй базі понад сотню працівників, які безплатно пропонують свої послуги людям, які тікають від війни з України. Список можна знайти за посиланням нижче.

У розділі "Список адвокатів" спеціалістів можна фільтрувати за містом та мовою. Щоб знайти юриста, який надає безоплатну допомогу біженцям, натисніть фільтр "Професійна спрямованість (Odborné zameranie)", а потім останній варіант – "безоплатна юридична допомога Україні (pro bono právna pomoc Ukrajine)".

Більше інформації можна знайти на сайті за посиланням, де за допомогою можна звернутися до будь-якого адвоката з вказаного списку.

Процедура пошуку адвоката, який надає безплатні юридичні послуги для українців:

  • Необхідно зайти на сайт www.sak.sk
  • Знайти юриста у верхньому меню: https://www.sak.sk/web/sk/cms/lawyer/adv3
  • У згортаючому меню в розділі спеціалізації вибрати останній пункт: "Pro bono právna pomoc Ukrajine" ("Безплатна правова допомога Україні")
  • Також доступний пошук щодо знання мови спеціаліста та міста, де працює адвокат.