Українців у Швейцарії мають намір попросити продати автомобілі

Якщо біженці перебувають у Швейцарії більше року, їхній автомобіль вже вважається активом.

Українців у Швейцарії мають намір попросити продати автомобілі

До українських військових біженців зі статусом захисту S у майбутньому у Швейцарії будуть застосовувати ті ж самі правила надання соціальної допомоги, що й до інших претендентів на притулок. Таке рішення ухвалила рада конференції кантональних соціальних директорів (SODK), пише Jungfrau Zeitung.

Нові правила мають застосовуватися із 1 січня 2023 року. Відповідно до них автомобіль вважатиметься активом. Досі при розрахунку соціальної допомоги активи людей зі статусом S враховувалися лише у виняткових випадках. Цим статус українців відрізнявся від статусу інших біженців, що критикувала громадськість.

У рекомендації, прийнятій SODK, зазначається, що такі активи як автомобіль людьми зі статусом захисту S повинні бути продані, а виручені кошти витрачені на їжу до того, як можна буде претендувати на соціальну допомогу.

На відміну від інших біженців, українці у Швейцарії поки що можуть вільно користуватися своїми автомобілями. Передбачалося, що автомобіль є засобом повернення до України, заявив віце-президент SODK Крістоф Амстад Radio SRF. Але війна йде вже давно, і оскільки біженці перебуватмуть у Швейцарії понад рік, машина вже може вважатися активом.

Згідно з рекомендацією SODK, транспортні засоби мають бути продані, крім певних виняткових випадків. В якості альтернативи соціальні служби можуть вимагати від власників автомобілів, які отримують допомогу, здати свої номерні знаки.