Українців закликають наповнювати мапу “Українські адреси у світі”

На ній позначають українські церкви, пам’ятники, ресторани, магазини, поховання.

Українців закликають наповнювати мапу “Українські адреси у світі”

Українка Світлана Мережко у співпраці з порталом Diaspora.ua створила мапу українських адрес у світі. На ній позначають українські церкви, пам’ятники, ресторани, магазини, поховання. За словами Світлани, її вразило, скільки різних українських місць існують за кордоном, тому вона вирішила їх об’єднати.

Серед іншого, на мапі позначені всесвітньо відоме кафе Veselka в Нью-Йорку, пам’ятник Котляревському в Римі, пам’ятники українським козакам, а також Івану Франку у Відні, численні пам’ятники Анні Ярославні – в Джакарті (Індонезія), Кракові (Польща), Арлоні (Бельгія), Санлі та Тулузі (Франція) тощо. Авторка закликає долучатися до наповнення карти всіх охочих.

Скажімо, в Берліні позначені лише меморіальна дошка Лесі Українки та Українська греко-католицька церква. В Дрездені, Франкфурті, Кьольні позначили українські ресторани. Також стоять мітки в Оберсдорфі (місце поховання Івана Скоропадського), Мюнхені (Степана Бандери) та Ульмі (Івана Багряного). Натомість українських локацій у Німеччині набагато більше.