Українців звуть безкоштовно вивчати литовську мову

Перша сесія стартує у вересні, курс проходитиме дистанційно.

Українців звуть безкоштовно вивчати литовську мову

Вільнюський офіс Міжнародної організації з міграції (МОМ Литва) запрошує військових біженців з України безкоштовно вивчати литовську мову, забезпечуючи тим самим найкращі можливості на ринку праці.

"Провівши дослідження, ми виявили, що 18% українців зазначають, що незнання литовської мови є одним із бар'єрів, які заважають їм отримати кращу роботу та забезпечити фінансову стабільність", - заявив у п'ятницю глава МОМ Литва Ейтвідас Бінгяліс.

За його словами, чверть (24%) українців у Литві прагнуть фінансової стабільності, а одна п'ята частина сподівається знайти довгострокову і добре оплачувану роботу.

"Одночасно ми розуміємо, що можуть виникнути певні фінансові труднощі, тому запрошуємо біженців війни безкоштовно вивчати литовську мову", - сказав Бінгяліс.

Загальна тривалість курсів литовської – до середини червня наступного року.

Навчання проходитиме у кілька сесій, тривалість однієї з них – 2,5 місяці.

Перша сесія стартує у вересні, курс проходитиме дистанційно.

На безкоштовні курси запрошуються військові біженці з України, котрі приїхали до Литви після початку війни. Для учасників першої сесії встановлено додаткові критерії - курси призначені для осіб 21-30 років, самотніх чоловіків та жінок, або для людей віком від 60 років, а також осіб з легким ступенем інвалідності, без постійного місця проживання, які не знають литовської мови.

Кількість учасників обмежена, реєстрація проходитиме доти, доки не будуть заповнені всі місця.