Українка знайомить із цікавими місцями Гельсінкі за добровільні донати на армію

Дарія Скідан провела майже півсотні благодійних екскурсій фінською столицею.

Українка знайомить із цікавими місцями Гельсінкі за добровільні донати на армію

З початку повномасштабної війни Дарія Скідан провела майже півсотні благодійних екскурсій фінською столицею. Пожертви вона відправляє до українських фондів та волонтерських організацій, розповідає yle.fi.

Дарія переїхала до Фінляндії 11 років тому на навчання і зрештою оселилася в Гельсінкі. Згадує: спочатку закохалася у жителів Фінляндії, а потім – і у саму країну.

Зацікавившись історією Фінляндії та її столиці, Дарія, яка працює логістом та перекладачем, прочитала багато книг про фінську архітектуру та пройшла курси гідів. Раніше пізнавальні тури Гельсінкі були для неї прибутковим хобі. А з початком повномасштабної війни Дарія почала безкоштовно знайомити новоприбулих українців з їхнім новим домом.

– Люди, котрі приїхали, не планували переїжджати, я це добре розумію. Для них все нове, багато такого, чого вони не очікували. Тому мені хочеться зробити їхню моральну адаптацію до цієї країни простіше.

Екскурсії Дарії багаті на історичні факти. Прогулюючись містом з українцями, вона розповідає про біографію фінських архітекторів, видатні для країни події та життя міста в різні епохи.

- Не треба нічого запам'ятовувати! Моя мета в тому, щоб люди отримали задоволення, – каже вона.

Проводити екскурсії для українців Дарія розпочала у березні минулого року, і вони одразу викликали великий інтерес: послухати про історію та архітектуру Гельсінкі іноді приходили по три десятки українських біженців.

Але інтерес пізнавальні прогулянки містом викликали не лише в українців, які тікали від війни. Тому вже цього року Дарія почала проводити екскурсії для всіх бажаючих та запровадила добровільну оплату.

– Оскільки я все одно надсилаю донати на допомогу Україні, я вирішила: можна, щоб люди добровільно платили за екскурсії.

За кілька місяців українка зібрала вже 1300 євро таких добровільних внесків. Усі гроші Дарія надсилає на підтримку української армії.