Українські біженці «модернізували» наркобізнес у Чехії: він перемістився до інтернету

Популярність здобули не лише приховані сайти, а й соціальні мережі.

Українські біженці «модернізували» наркобізнес у Чехії: він перемістився до інтернету

Торік продаж наркотиків у Чеській Республіці ще більше перемістився до інтернету. Популярність здобули не лише приховані сайти, а й особливо соціальні мережі. Про це йдеться в опублікованому у понеділок річному звіті місцевого Національного центру боротьби з наркотиками. За оприлюдненою інформацією, дилери розсилають користувачам заборонені речовини поштою та кур'єрськими службами, а покупці розплачуються за них криптовалютами. За повідомленням поліції, анонімність, простота придбання та широкий вибір наркотичних речовин на віртуальних ринках конкурують із звичайним вуличним продажем.

Тенденція почалася ще у 2020 році, коли через пандемію коронавірусу та пов'язаних з нею обмежень різко зріс продаж наркотиків через інтернет. Згідно з заявою директора Національного центру боротьби з наркотиками Якуба Фрідріха, розслідування таких злочинів досить складне.

Продаж наркотиків значно зріс і через соціальну мережу Telegram. «У зв'язку з прибуттям понад 400 000 біженців з України кількість груп Telegram динамічно розширювалась з переважанням україномовних та російськомовних мутацій», йдеться у річному звіті. Групи постійно створюються, згодом зникають та з'являються нові. Наразі слідчі відстежують близько 30 груп. Кількість учасників групи коливається від 7000 до 20000 осіб.

«Цей раніше маргінальний метод розповсюдження наркотиків, який був поширений у країнах Східної Європи протягом багатьох років, дозволив українським та російськомовним дилерам швидко проникнути на чеський наркоринок», йдеться у повідомленні.