Українські біженці повертаються додому, не знайшовши у Канаді житла

Пошук житла додається до іншої проблеми – пошуку роботи.

Українські біженці повертаються додому, не знайшовши у Канаді житла

Організація, яка допомагає українським біженцям влаштуватися в регіоні Ватерлоо, стверджує, що деякі з них мають такі великі труднощі з пошуком житла в Канаді, що воліють повернутися додому в охоплену війною країну.

«Пошук житла додається до іншої проблеми – пошуку роботи, – каже Анжеліка Хвен, українка, яка переїхала до Канади минулого року. – Ці дві речі забирають дуже багато часу.

Хвен прийняла місцева родина у регіоні Ватерлоо, але не всім біженцям так само пощастило у Канаді.

Про це не з чуток знає організація Waterloo Region Grassroots Response. Ця волонтерська організація дуже стривожена житловими труднощами. Вона стверджує, що дедалі більше новоприбулих українців стикаються з проблемою бездомності.

«Люди прибувають до аеропорту, перебувають у готелях чи притулках упродовж двох тижнів, і вони не знають, куди ще піти. Вони побоюються, що стануть бездомними», – каже Стефані Гертц, співробітниця з організації Waterloo Region Grassroots Response.

Ця організація в березні допомогла 45 сім'ям переселитися, але не має точних даних про кількість сімей, які, можливо, вирішили повернутися до України.

Гертц вважає рішення влади продовжити програму тимчасових надзвичайних віз для українців гарним кроком, але він це не вирішить проблему з житлом.

"Існує величезний розрив між тим, що пропонують служби розселення, і тим, що насправді необхідно для довготривалого життя в Онтаріо", - каже Гертц.