Українські діти у Чехії активно освоюють чеську мову

70% українських дітей віком від трьох років можуть спілкуватися чеською хоча б декількома реченнями.

Українські діти у Чехії активно освоюють чеську мову

Відвідуваність українськими дітьми чеських шкіл у другій половині навчального року не збільшилась. На кінець 2022 року 92% дітей українських біженців навчаються у місцевих початкових школах, 43% – у середніх школах та 60% – у дитячих садках. Крім того, приблизно 30% дітей українських біженців у початковій школі та 10% у середній продовжують поєднувати навчання у Чехії з українським онлайн-навчанням.

Однак знання чеської мови серед українських школярів та студентів за останні три місяці значно покращилось. Це випливає з опитування PAQ Research, проведеного спільно з Інститутом соціології Академії наук Чехії на зламі лютого та березня, пише novinky.cz.

За даними компанії, чеська мова вдосконалюється серед українських дітей різного віку. 70% українських дітей віком від трьох років можуть спілкуватися чеською мовою хоча б кількома реченнями, а 36% можуть спілкуватися у звичайних ситуаціях. 37% дітей та підлітків віком від 6 до 17 років інтенсивно вивчають чеську мову і лише 30% не вивчають чеську мову взагалі.

За даними МВС, станом на 1 квітня в Чехії перебувало 325 742 українців з тимчасовим захистом, який дає доступ до державного медичного страхування, освіти та ринку праці. Дві третини дорослих біженців – жінки, майже 30% – діти.