Українські сім'ї можуть усиновити дітей-сиріт, евакуйованих за кордон

Для цього можливе встановлення першого контакту онлайн.

Українські сім'ї можуть усиновити дітей-сиріт, евакуйованих за кордон

Українські сім'ї можуть усиновити дітей-сиріт, які були евакуйовані за кордон через війну.

Програмна координаторка проєкту ЮНІСЕФ в Україні "Турботливі родини для 1000 дітей", що втілює Громадська спілка "Українська мережа за права дитини" Ірина Васильєва зазначила, що можна провести онлайн процедуру "першого контакту" кандидата в усиновлювачі та дитини-сироти. Це дозволить усиновити дітей, який евакуювали за кордон через війну. 

"Законом забороняється усиновлення іноземцями під час воєнного стану, але громадяни України можуть це зробити. Тобто навіть тих дітей-сиріт, кого евакуювали за кордон, можуть усиновити родини з України. Для цього можливе встановлення першого контакту онлайн", –  зазначила Васильєва. 

Цю процедуру узаконив Кабінет міністрів України постановою №576. Відповідно до постанови з дитиною мають бути присутні представники  посольства чи консульства України та інші відповідальні органи.

Усиновлювачам видають документи на тимчасову опіку в разі успішного знайомства й вони можуть поїхати за дитиною в місце її перебування. Після підтвердження документів та повернення, родина матиме три місяці, щоб подати документи на усиновлення. 

У разі виникнення питань щодо проблем із оформленням, можна звертатися у чат у Telegram "Тисячі родин". Із запитами працюють юристи,  спеціалісти із соціальної роботи, кейс-менеджери та інші експерти УМПД.