Українським біженцям покажуть спеціальні відео-ролики про життя у Латвії

У них даються відповіді на питання, які найчастіше задають мешканці України.

Українським біженцям покажуть спеціальні відео-ролики про життя у Латвії

Латвійська асоціація «Хочу допомогти біженцям» підготувала 22 короткі відеоролики українською мовою, в яких даються відповіді на найпоширеніші питання українців про життя в Латвії, повідомила член правління асоціації Лінда Якобсоне-Гавала.

Вона зазначила, що понад 30 000 українців нині вважають Латвію своїм домом, і, створюючи там своє життя, вони стикаються з різними проблемами, а також часто з різницею між Латвією та Україною. На ці запитання щодня співробітники товариства «Хочу допомогти біженцям» відповідають, як в Інформаційному центрі на вул. Палес, 9 у Ризі, так і телефоном, і в соціальних мережах.

В даний час відповіді на питання, що часто ставляться, дано у відеоформаті. Їх можна знайти в профілі асоціації в Facebook і на сайті.

Питання пов'язані як з прибуттям до Латвії, наприклад, першими кроками в Латвії, інформаційними ресурсами та підтримкою неурядових організацій, охороною здоров'я, так і з практичними порадами, такими як початок трудових відносин, оренда нерухомості, електронний підпис та портал «latvija.lv», юридична допомога, нотаріальні послуги та переклад документів, транспорт, права споживачів, відкриття бізнесу. Також є питання про інтеграцію у повсякденне життя Латвії, наприклад, вивчення латиської мови у повсякденному житті, відпочинок та розваги, заходи щодо інтеграції, створення власного об'єднання.

Асоціація також створила спеціальне відео про те, як допомогти Україні, перебуваючи у Латвії.