Українських біженців у Шотландії переселять з круїзного лайнера

Частина українських біженців оселяться в сім'ях, деякі знайшли власне житло.

Українських біженців у Шотландії переселять з круїзного лайнера

Влада Шотландії в п'ятницю підтвердила наміри переселити до 31 березня українських біженців, які залишаються на борту круїзного лайнера MS Ambition у Глазго, до будинків у місті та сусідніх населених пунктах.

Як повідомляє місцеве видання Glasgow Live, у четвер на судні MS Ambition залишалося лише 57 біженців з України, а пізніше представник ради заявив, що кількість знизилася до 48.

Більшість людей, які були розміщені на кораблі, були розселені в сусідніх населених пунктах (з Глазго - ред.). "Декому, хто проживає трохи довше, ми допомогли визначити пріоритетність людей, яким треба було б залишитися в Глазго через складність ситуації чи вразливість", - зазначила Сюзанна Міллар, керівник партнерства з охорони здоров'я та соціальної допомоги Глазго.

Частина українських біженців оселяться в місцевих сім'ях, деякі знайшли власне житло, інші - повернулися в Україну.

За словами Міллер, для решти українців на MS Ambition вже знайшли житло, тому влада Глазго "працюватиме над тим, щоб успішно вивести круїзний лайнер з експлуатації, адже ніхто не хотів би опинитися в такій ситуації".

Лайнер MS Ambition для українських біженців було підготовлено у вересні 2022 року. З того часу на ньому розмістили близько 1170 осіб, зокрема 420 дітей. Контракт із власниками лайнера закінчується 31 березня, після чого судно залишить Глазго.

У той же час в Единбурзі знаходиться інший круїзний лайнер для біженців з України – MS Victoria. Він продовжить служити домом для понад 1600 українців як мінімум до червня 2023 року, бо поки що там не розробили план розселення людей.