В Чехії народжується все більше українських дітей

За неповний 2023 рік уже було зареєстровано 1694 новонароджених українців.

В Чехії народжується все більше українських дітей

Значна кількість українців була змушена покинути свої домівки внаслідок повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Сотні тисяч громадян України опинились у Чехії, абсолютна більшість із них — це жінки з дітьми. Скільки дітей народилось в українців у Чехії?

Редакція ProUkraїnu поцікавилась у Посольства України в Чехії, скільки дітей народилось в українців за останні два роки.

Від початку відкритої повномасштабної збройної агресії Росії проти України, українцями у Чехії було оформлено понад 520 тисяч віз тимчасового захисту. Для порівняння: до повномасштабного вторгнення, на території Чехії проживало і довготривало перебувало приблизно 200 тисяч українців — ідеться про кількість офіційно зарєстрованих українців, згідно даних Посольства України в Чехії. Після процедури перереєстрації тимчасового переміщених осіб для продовження тимчасового захисту у березні 2023, у Чехії залишилось 350 тисяч осіб із тимчасовим захистом. Таким чином, загалом у Чехії на сьогоднішній день проживає понад 550 тисяч українських громадян.

З тим як збільшувалась загальна кількість українців у Чеській Республіці, у Посольстві зафіксували також зростання кількості новонароджених діток серед громадян України. У 2021 році було зареєстровано 1260 новонароджених. У 2022 — 2334 діток. За неповний 2023 рік уже було зареєстровано 1694 новонароджених українців. При цьому кількість хлопчиків переважає, але в цілому співвідношення близьке до 50/50.

Цікаво, що поряд зі звичними українськими іменами починають зʼявлятися більш “екзотичні”. Очевидно через те, що батьки проживають за кордоном, або через те, що один із батьків походить з іншої країни світу. Серед новонароджених маленьких українців чимдалі частіше зустрічаються екзотичні імена, такі як Мія, Мішель, Леонард, Аделіна, Еней, Ребека, Емілія, Ніколь, Меліса, Ліам, Емір.