В Ірландії більше немає житла для українців – посол натякнула, що їхати не варто

Ірландія, за словами посла, ніколи не бачила такої кількості людей, котрі одночасно прибували за такий короткий проміжок часу.

В Ірландії більше немає житла для українців – посол натякнула, що їхати не варто

В останні тижні все частіше надходять повідомлення про те, як біженці з України до Ірландії залишаються просто неба, тому що в цій країні просто не залишилося вільного житла.

Посол Ірландії в Україні Тереза Хілі у дипломатичній формі підтвердила цю інформацію.

Ірландія, за словами посла, ніколи не бачила такої кількості людей, котрі одночасно прибували за такий короткий проміжок часу. Нині країна приймає понад 55 тисяч українців – понад 1% населення Ірландії.

Уряд, державні та громадські службовці, а також волонтери по всій країні наполегливо працюють, щоб упоратися з цією гуманітарною кризою, надаючи необхідну підтримку тим, хто шукає притулку та інших послуг.

"Але я хочу розповісти та підкреслити, що тепер у держави лишилася обмежена кількість вільного соціального житла, – застерігає Тереза Хілі.

За її словами, останніми днями траплялися випадки, коли "ми не могли тимчасово розмістити новоприбулих українців (так само, як і шукачів міжнародного захисту з інших країн) у належних умовах".

"Ми намагаємося подолати цю проблему, для нас це вкрай важливо. Але ми також просимо український народ із розумінням поставитись до ситуації та застерігаємо всіх, хто планує зараз поїхати до Ірландії, пам’ятати, що ми, незважаючи на наші зусилля та щирі побажання, можемо виявитися не в змозі забезпечити наявність державного житла по прибуттю", – закликає посол Ірландії в Україні.