В Ірландії перші українці отримали кімнати у модульних будинках

У такому будинку дві спальні, вн оснащений усім основним кухонним приладдям.

В Ірландії перші українці отримали кімнати у модульних будинках

В ірландському Корку перші українські родини переїжджають до тимчасового модульного житла, яке введуть в експлуатацію найближчими днями.

Як повідомляють місцеві ЗМІ, днями 64 українські родини із чотирьох осіб заселяться в будинки на ділянці в Махон (Mahon), яку міська рада Корка запропонувала державі.

Цей швидкозбудований об'єкт стане першим місцем для проживання українців з тих пір, як минулого року уряд дав зелене світло програмі модульного будівництва в рамках реагування на потік біженців з України.

Раніше уряд планував ввести в експлуатацію 700 модульних будинків у період із січня по лютий цього року, але цей процес був затриманий, і зараз об'єкти вводяться в експлуатацію «поетапним підходом».

У такому будинку дві спальні: одна з двоярусними ліжками та головна спальня з двома одномісними ліжками. Він оснащений усім основним кухонним приладдям і повністю мебльований, крім телевізора та інших додаткових побутових пристроїв.

Знаходження модульних будинків на цій ділянці заплановано на три роки. Згодом, за словами чиновників, ці блоки можна буде передати в Україну або використовувати як соціальне житло.

Термін служби блоків становить 60 років. Самі собою вони виготовляються дуже швидко. Головна проблема – знайти відповідне місце для монтажу – близько 85% із запропонованих ділянок просто не відповідали вимогам.

Житлові одиниці призначені для сімей із чотирьох осіб – і це є головним критерієм політики розподілу. Кандидати для заселення відбиралися серед тих, хто перебував в екстреному житлі ближче до місця селища з модульних будинків, щоб не доводилося переводити дітей зі шкіл і не порушувати роботу лікарів загальної практики.