В ЄС планують обмежити вік водіїв

Люди з віком втрачають навички водіння, що може спричинити багато небезпечних ситуацій.

В ЄС планують обмежити вік водіїв

Європейський Союз запровадить нові правила щодо водійських прав. Одним з нововведень стане запровадження обов’язкових обстежень для літніх водіїв.

Метою запровадження нового закону є підвищення безпеки дорожнього руху та вихід на нульовий показник за кількістю смертельних аварій. Нові правила, серед іншого, стосуватимуться літніх водіїв, які, попри багаторічний стаж за кермом, з віком втрачають навички водіння, що може спричинити багато небезпечних ситуацій.

Як повідомляє «Rzeczpospolita» більш суворі норми мають набути чинності з січня 2024 року. Однією з головних вимог будуть психологічні тести для людей похилого віку, які будуть спрямовані на перевірку психологічного стану літніх водіїв і допоможуть виявити можливі проблеми з концентрацією. Після отримання негативного результату з водійським посвідченням можна буде попрощатися.

Автори проекту також запропонували запровадити курси підвищення кваліфікації для водіїв віком старше 70 років.

Поки що проектні роботи над новими правилами ще тривають. Наразі невідомо, коли саме і в якому вигляді вони набудуть чинності. Однак достеменно відомо, що зміни в нормативних актах неминучі.