В Празі готують український мітинг на захист тварин

Захід присвячений тваринам, які можуть назавжди зникнути через війну Росії в Україні, бо країна-агресорка відкрито здійснює екоцид.

В Празі готують український мітинг на захист тварин

У Празі в суботу, 14 січня, о 14:00 від Карлового мосту (зі сторони Malá Strana), біля пам’ятника sv. Kosma a Damián se Salvátorem, до Староміської площі (Staroměstském náměstí) стартує колона мітингу «Ті, хто зникає». Цей захід присвячений тваринам, які можуть назавжди зникнути через війну Росії в Україні, бо країна-агресор відкрито здійснює екоцид, повідомляють організатори. Українців запрошують приєднатись до мітингу.

«Понад 80 видів тварин у нашій країні знаходяться на межі зникнення і через російську агресію можуть повністю припинити своє існування, — каже засновник UAnimals Олександр Тодорчук. — Окупанти цілеспрямовано обстрілюють природні парки, зоопарки й притулки. За час війни вони вбили вже понад 10 000 000 тварин».

Окрім того, через російську армію:

  • 20% природоохоронних територій України уражені війною; 
  • 182 880 кв. м ґрунту забруднено шкідливими речовинами; 
  • 2 365 129 кв. м землі завалені залишками знищених предметів та боєприпасів;
  •  680 618 тонн нафтопродуктів згоріло за час обстрілів, що призвело до значного забруднення повітря; 
  • 23 286 га лісу було спалено ракетами чи снарядами. На відновлення частини лісових площ знадобиться щонайменше 10 років. 
  • 7 155 689 кв. м об’єктів знищено, зокрема й критичної інфраструктури, що також завдало значних збитків довкіллю України.

Під час повномасштабного вторгнення Росія вбиває не тільки людей, але й нищить екосистему загалом. Для боротьби з цим лихом активисти запустили міжнародну кампанію #StopEcocideUkraine, в рамках якої закликають світових лідерів покарати агресора за цей злочин. Мітинг «Ті, хто зникає» 14-го січня - одна з подій міжнародної кампанії. В Празі подію організують UAnimals та hlas Ukrajiny.