В Празі пройдуть безкоштовні екскурсії старовинним потягом

Експозиція складається з 14 вагонів, які представляють військовий ешелон.

В Празі пройдуть безкоштовні екскурсії старовинним потягом

У Празі, на Масаріковому залізничному вокзалі 24-го жовтня відкривається музей на колесах, присвячений Чехословацьким легіонам. Експозиція складається з 14 вагонів, які представляють військовий ешелон. Цими поїздами в 1918-1920 роках користувались чехословацькі легіонери, повідомляє сайт ініціативи.

В експозиції представлені вагони пошти, теплушки, лазарету, кіно, командний, штабний, броньований, торговий, кравецький, кузня (відреставрована на Словаччині), житловий та два платформних вагони. У всіх вагонах відвідувачів чекає точна реконструкція обладнання, легіонери в історичних мундирах, а також оригінальні експонати та кілька сотень фотографій, що розповідають про історію Чехословацьких легіонів.

Найпривабливішим експонатом є репліка повністю озброєного броньованого вагона, який служив для захисту залізничних ешелонів. До складу також входять два платформні вагони з обладнанням та бронеавтомобілем Austin, житловий вагон - так звана теплушка, яка була домом для 15 легіонерів протягом багатьох місяців, вагон пошти, вагон для показу фільмів з історичними фільмами, кузня, вагон зі станцією та вагон для офіцерів.

Сам Legiovlak буде відкритий безкоштовно щодня з понеділка по п'ятницю з 8:00 до 16:00 та у вихідні з 9:00 до 16:00. Коментовані екскурсії для публіки проводяться щодня з понеділка по п'ятницю з 14:00, а у суботу та неділю - кожну годину. Школяри можуть замовити екскурсію з коментарями через веб-форму на сайті.

Експозиція буде відкрита до 5 листопада 2023 року.