В Празі відкривають нові курси адаптації для українських підлітків

ЮНІСЕФ надасть для цього 22,5 мільйона крон і технічну експертизу.

В Празі відкривають нові курси адаптації для українських підлітків

Прага оголосила про старт програми субсидування підготовчих курсів для української молоді. Грантова програма підтримки нульових класів у загальноосвітніх школах насамперед призначена для підтримки української молоді віком від 15 до 19 років. ЮНІСЕФ надасть для цього 22,5 мільйона крон і технічну експертизу. Формально йдеться про підготовчі курси в діапазоні з січня по грудень 2023 року, або курсів, які точно копіюватимуть чеський навчальний рік, включаючи канікули та свята, зазначає магістрат Праги.

Курси реалізовуватимуть середні школи, муніципальні райони та організації, що діють у Празі. 

«Прага хоче допомогти українській молоді продовжити навчання у чеських середніх школах та підготувати їх до чеської мови та культурного середовища. Для більшості з них інтеграція в чеську систему освіти проблематична або через погану орієнтацію у типі шкіл, умов вступу, або через мовний бар'єр, що заважає їх освітнім амбіціям. В результаті існує ризик їхньої поганої застосовності на ринку праці та збільшення навантаження на нашу соціальну систему», — сказав Віт Шимрал, празький радник з освіти. Таким чином, завдяки освітнім програмам можна запобігти можливим соціальним проблемам.

На думку фахівців, підлітки-біженці віком від 15 до 19 років стикаються з особливо важкими проблемами, оскільки вони були змушені залишити рідні місця через війну у критичний момент свого життя, переходячи у доросле життя, вступаючи до коледжу чи працюючи. Перспективи на майбутнє залишаються невизначеними, і важливо, щоб їхній потенціал, надії та сподівання не залишалися поза увагою. Саме тому ЮНІСЕФ підтримує відкриття нульових років, щоб у цих підлітків була можливість підготуватися до вступу до чеської школи, вивчити мову, стати ближче до своїх чеських однолітків і повернутися до здійснення своєї мрії.

Про наявність таких діючих курсів та вільних міст в ньому, можна дізнаватися в міській частині, де ви проживаєте. 

Джерело