Варшаву заполонили безхатченки, серед них є українці

Люди сплять у вагонах та на станціях метро, просто на вулицях.

Варшаву заполонили безхатченки, серед них є українці

Поляки зіткнулися з великою проблемою – у Варшаві стрімко зростає кількість безпритульних. Люди сплять у вагонах та на станціях метро, просто на вулицях. Про те, що відбувається в польській столиці, пише видання Gazeta Wyborcza.

Благодійники, які працюють у країні, попереджають про те, що не справляються із проблемою. Кількість людей, які не мають житла, останнім часом подвоїлася. За приблизною оцінкою, у Варшаві їх близько шести тисяч.

Багато безхатченків безкоштовно харчуються біля центрального вокзалу Варшави, оскільки не можуть дозволити собі найпростіші продукти, вартість яких помітно зросла. Даху над головою у них теж немає.

«З кінця пандемії кількість людей, яким ми допомагаємо, побільшало вдвічі. Щопонеділка на Центральний вокзал зараз приходять 450 осіб. У попередні роки їх було близько 200, максимум 300», – каже Катерина Ніцевич із Фонду «Дай чай». Вона пояснює, що деякі з них це люди, яким є де жити, але такі бідні, що через високу інфляцію не можуть дозволити собі навіть основні продукти харчування. Ніцевич каже, що точної та актуальної статистики про кількість безпритульних у Варшаві немає, але, за її словами, їх не менше 5-6 тис. Тим часом у міських нічліжках лише близько 1,4 тис. місць.

Адріана Поровська з Каміліанської місії соціальної допомоги також каже про відсутність даних про кількість безпритульних у Варшаві. «Чиновники бояться отримати реальні цифри, бо знають – таких людей набагато більше, ніж вони припускали», – зазначає вона. За оцінкою Адріани Поровської, у Варшаві зараз щонайменше 4 тис. безпритульних. Серед них є українці.

Про більшу кількість безпритульних також попереджає Люся Жегалкович із фонду «Серце міста», який переважно допомагає жінкам та молодим чоловікам, які зіткнулися з безпритульністю. «Серед молоді віком до 25 років безпритульних стало набагато більше. Тут є українці, білоруси», – каже вона і додає: «У багатьох містах на Заході проблема безпритульних, які сплять на вулиці, у метро існує вже багато років. Не в такому масштабі, але те саме буде і у Варшаві. Криза у світі шириться, тому ця проблема також наростатиме. Я реаліст: рішення вона не має», – заявляє Люся Жегалкович.

Співробітник Варшавського метрополітену Ганна Бартонь розповіла виданню, що охоронців навчають, як поводитися з людьми, які перебувають у кризі бездомності. Їх не виганяють із станції метро. Охоронці не мають на це повноважень. За місця у безкоштовних нічліжках бездомним у Польщі також доводиться боротися. Усі міські пункти переповнені, тож питання назріло дуже гостро.