Вартість життя у Данії: скільки доведеться витрачати на місяць

Рівень життя у Данії набагато вищий, ніж у більшості країн Південної Європи. 

Вартість життя у Данії: скільки доведеться витрачати на місяць

Рівень життя у Данії один з найвищих у світі, однак його вартість теж дуже висока, навіть за європейськими стандартами. Копенгаген - столиця та найбільше місто Данії, посідає 11-те місце серед 227 міст у світовому рейтингу вартості життя, який був складений міжнародною компанією Mercer. У топ 15 найдорожчих міст світу також потрапив Орхус. Життя за межами Копенгагена чи  Орхуса не таке дороге, але й зовсім не дешеве.

Високі зарплати компенсують таку велику вартість життя в країні, а разом з цим - безкоштовна медицина та система освіти.

Офіційною валютою в Данії є датська крона, але для більш зручного порівняння у цій статті ціни вказані в євро. 

Бюджет сімейної пари, яка оселиться в Копенгагені має становити від 2800€ на місяць. В Орхусі чи Оденсе слід розраховувати на суму 2300-2500€ на місяць, пише visitukraine.today.

Оренда житла та комунальні послуги 

На оренду житла Ви витратите великий відсоток Вашого місячного бюджету. Перед пошуком квартири ретельно обдумайте місце її розташування. Данія – невелика країна, жити за межами великих міст набагато дешевше, а дорога у центральну частину Копенгагену не займе багато часу. Натомість житло у Копенгагені є дорогим та дефіцитним, враховуючи розмір міста та його популярність. Однокімнатна квартира на околиці столиці буде коштувати від 1300€ на місяць, у центральній частині близько 2000€. В Ольборгу чи Оденсе можна знайти житло за 1000€ на місяць. 

При оренді житла варто розраховувати, що при підписанні договору необхідно сплатити початковий депозит. Його сума становить еквівалент орендної плати за три місяці. Також деякі орендодавці можуть просити сплатити додаткову орендну плату, наперед за три місяці.

Комунальні послуги зазвичай не включені у вартість оренди. Плата за воду, опалення та електроенергію складає приблизно 120-150€ на місяць. Інтернет – 20€ на місяць. 

Вартість харчування у Данії

Продукти в Данії, як правило дорогі. Проте завдяки ретельному плануванню бюджету можна мінімізувати витрати. Намагайтесь купувати місцеві сезонні товари та уникайте імпорту. Також багато грошей можна заощадити, якщо купувати продукти у бюджетних супермаркетах, таких як Bilka, Lidl, Netto, Fakta або Aldi. 

У Данії є продуктові ринки, де можна придбати натуральні фермерські продукти. Також працюють ринки взуття, одягу, блошині ринки, різні ярмарки та виставки. 

Найдорожче в країні коштує м’ясо, вино та сигарети. Картопля та цибуля близько 1€ за кілограм. Фрукти – в межах 2€ за кілограм. Пляшка води – 2€, молоко (1 л) – 4,5€, хліб – 2€.

Залежно від ваших витрат, сімейній парі на місяць знадобиться від 400 до 500€ для купівлі продуктів. 

Кафе та ресторани в Данії

Обід у недорогому ресторані обійдеться Вам у 15€, вечеря на двох у ресторані середнього класу – 80€. 

Вартість проїзду 

Квиток на разову поїздку у громадському транспорті коштує 3€. Можна заощадити, якщо придбати проїзний на місяці – 55€.

Виклик таксі — 6€ та 3,5€ за кожен кілометр. Дуже дорого коштує очікування водієм на пасажира — близько 60€.  В країні дорогий бензин, 1 л палива коштує 2€. 

Данія – країна велосипедів і  тут є все для пересування на цьому виді транспорту. Фактично в державі нараховується 4,5 мільйона велосипедів, тобто майже по одному на кожного мешканця країни. 

Розваги та спорт

Година тренування на тенісному корті у вихідний день коштує від 25€. Абонемент на місяць у фітнес-клуб – 35€.

Квиток у кінотеатр – 15€.

Медичні послуги

Данія має комплексну систему охорони здоров’я, що включає як державні, так і приватні клініки. Якщо Ви працюєте в Данії, то Ви матимете право на державне медичне страхування, що означає безкоштовне відвідування лікарів та стаціонарне лікування.

Однак, платною є стоматологічна допомога. Також передбачена доплата від 25% до 50% вартості ліків, що відпускаються за рецептом.