Вчені підрахували вартість "гідного життя" у Фінляндії

Столичній сім'ї з чотирьох осіб необхідно щонайменше 3600 євро, щоб "жити гідно", тоді як одинаку має вистачати на це 1500 євро.

Вчені підрахували вартість "гідного життя" у Фінляндії

Їжа, одяг та дах над головою. Цього достатньо для того, щоб вижити, але не для того, щоб жити гідним життям, вважають дослідники з Університету Турку. Що ж, на їхню думку, включає гідне життя? Як мінімум можливість мати хобі і час від часу виходити в люди, а також щорічно їздити на відпочинок, вважають вчені.

У Гельсінкі сім'я із чотирьох осіб для повноцінного життя має отримувати “чистими” понад 3600 євро на місяць, стверджується у бюджеті, який склали дослідники. Людині, яка живе самотньо, достатньо 1500 євро, пише yle.fi.

У цю суму входять витрати на житло, продукти харчування, одяг, медицину, хобі та гігієну.

В інших регіонах, де оренда житла дешевша, ніж у Гельсінкі, суми ще менші. У великих університетських містах, таких як Тампере та Турку, бюджет "гідного життя" для сім'ї з чотирьох осіб становить 3400 євро на місяць, а в решті Фінляндії на це має вистачити 3300 євро.

Одинак, який живе в університетському місті, потребує 1300 євро щомісяця, щоб жити повноцінно, в решті муніципалітетів на це вистачить 1200 євро на місяць.

Зазначимо, більшість фінів, майже 70%, мають середній дохід. Вважається, що людина має середній доход, якщо щомісяця вона отримує від 75% до 200% від медіанного доходу. Це становить від 1690 до 4515 євро на місяць після сплати всіх податків.

Людей з низьким доходом, які заробляють трохи більше 60% від медіанного доходу, налічується трохи більше 13%. Низьким вважається дохід не більше 1350 євро на місяць "чистими".

Таким чином, навіть людина із середнім доходом не обов'язково отримує достатньо для гідного життя у Фінляндії, особливо якщо в сім'ї кілька дітей чи людина є батьком-одинаком.