Видача ліків за чеським рецептом буде можлива в інших країнах ЄС

Аналогічно зможуть купувати ліки в Чеській Республіці також іноземці.

Видача ліків за чеським рецептом буде можлива в інших країнах ЄС

Протягом кількох місяців у деяких країнах ЄС, наприклад, у Хорватії, Польщі чи Іспанії, можна буде придбати ліки і за чеським електронним рецептом, передає Радіо Прага. Точну дату встановить Європейська комісія на основі тестування системи, повідомила на прес-конференції директор Держінституту з контролю за лікарськими препаратами (SUKL) Ірена Сторова.

Аналогічно зможуть купувати ліки в Чеській Республіці також іноземці з наведених країн. В даний час на території ЄС можна придбати ліки також за паперовим рецептом. "Якщо ми забудемо вдома свої ліки або наше перебування за кордоном несподівано затягнеться, і нам не вистачить наявних медикаментів, достатньо буде звернутися до свого лікаря, який випише електронний рецепт, і пацієнт зможе забрати його у встановленому місці", - сказала Сторова. .

Така домовленість, виправдавши себе, вже існує між Фінляндією, Естонією, Хорватією та Португалією. Поряд із Чеською Республікою через місяць чи два до проекту мають приєднатися Швеція, Польща та Іспанія, а на наступному етапі – Італія, Греція, Угорщина, Латвія, Литва, Ірландія та Кіпр.