Відень знову визнали найзручнішим у світі містом для життя

Київ демонструє погані результати.

Відень знову визнали найзручнішим у світі містом для життя

Столиця Австрії Відень знову зайняла перше місце в рейтингу журналу The Economist, отримавши звання найзручнішого для життя міста світу третій рік поспіль. Австрійська столиця отримала відмінні оцінки у чотирьох із п'яти категорій індексу, проте відсутність великих спортивних заходів призвела до того, що у категорії «Культура та навколишнє середовище» вона набрала 93,5 бала зі 100.

У п'ятірку найкращих потрапили ще три європейські міста: Копенгаген, Цюріх та Женева. Усі три міста відрізняються скромною чисельністю населення, що, як правило, призводить до зниження рівня злочинності та меншої завантаженості доріг та систем громадського транспорту.

Завершують десятку два канадські міста — Калгарі та Ванкувер — і чотири міста Азіатсько-Тихоокеанського регіону — Мельбурн, Сідней, Осака та Окленд.

Дамаск, що роздирається війною, як і раніше знаходиться в нижній частині таблиці. З 2013 сирійська столиця є найменш придатним для життя містом в індексі, а в 2024 її рейтинг складе всього 30,7 бала. Його показник стабільності 20 балів зрівнявся з Карачі і став найнижчим серед усіх міст, які брали участь у дослідженні.

Київ також демонструє погані результати у цій категорії, другий рік поспіль потрапляючи до індексу найгірших міст. Тель-Авів має такий же низький рейтинг стабільності, а його оцінки щодо інфраструктури та культури та навколишнього середовища впали на 7,2 та 6,7 пункту відповідно на тлі війни у Газі. Ізраїльське місто опустилося на 20 позицій у рейтингу і посіло 112-е місце , що стало найбільшим переміщенням у дослідженні цього року.