Як дізнатися, чи можна купатися в конкретній водоймі в Чехії

Якість води можна визначити за смайликами.

Як дізнатися, чи можна купатися в конкретній водоймі в Чехії

З початку червня чеські гігієністи виїжджають на перевірку якості води у природних водоймах. Вони стежать за станом навколишнього середовища, прозорістю води та наявністю ціанобактерій. Плавання на відкритому повітрі — популярне літнє заняття, але воно пов'язане з ризиками для здоров'я. Якщо ви хочете їх уникнути, експерти рекомендують дотримуватися карти якості води, доступної в інтернеті. Різнокольорові смайлики підкажуть місце, де купатися безпечно.

Інформацію можна знайти на сайтах санітарної інспекції, Міністерства охорони здоров'я, а також на сервері Інституту медичної інформації та статистики Чеської Республіки www.koupacivody.cz.

Синій смайлик = вода, придатна для купання (безпечна вода з низькою ймовірністю виникнення проблем із здоров'ям).

Зелений смайлик = вода, придатна для купання із трохи погіршеними властивостями (безпечна вода з низькою ймовірністю проблем зі здоров'ям.  Рекомендується по можливості приймати душ після купання).

Помаранчевий смайлик = вода з погіршеними властивостями (злегка підвищена ймовірність виникнення проблем зі здоров'ям, деякі чутливі люди можуть мати проблеми зі здоров'ям, рекомендується приймати душ після купання).

Червоний смайлик = вода непридатна для купання (вода не відповідає гігієнічним вимогам але становить ризик для здоров'я).

Чорний смайлик = вода небезпечна для купання (вода не відповідає гігієнічним вимогам і існує ризик заподіяння гострої шкоди здоров'ю, оголошено заборону купання).

Знак питання = не виміряно або недостатньо даних.

Цього курортного сезону гігієністи контролюють загалом 123 місця для купання по всій Чехії, які не мають операторів. Ще 57 місць – це природні зони купання, де є власник, який відповідає за моніторинг якості води. Дані також включені в загальнодоступну базу даних.