Як покращити вивчення чеської мови: розмовний клуб

Упродовж години-двох учасники клубу спілкуються на обрану тему.

Як покращити вивчення чеської мови: розмовний клуб

Як покращити вивчення чеської мови? Як швидко почати саме розмовляти? Відповідь – долучитися до розмовного клубу, радить proukrainu.

Розмовний клуб відбувається так, що лектори обирають певну тему. Часто готують презентацію, ігри та словник до теми. Упродовж години-двох учасники клубу спілкуються на обрану тему.

Щоби отримати якнайшвидше добрий результат, то потрібно:

  • відвідувати клуб за можливості регулярно; 
  • підготуватися наперед, а саме переглянути інформацію та додаткові матеріали майбутньої зустрічі від лекторів, якщо надсилають завчасно; 
  • наважитися ділитися своїми думками попри стрес та страх. На перших зустрічах говорити буде важко, але потім стане легше; 
  • можна ще записувати зустрічі на диктофон, а вдома прослуховувати запис та фіксувати помилки.

Чому варто спробувати?

Розмовний клуб – це безпечний простір, де багато іноземців з різним рівнем знань чужої мови. Часто лектори ділять групи на декілька рівнів, щоби кожен міг попрактикуватися. Серед тем – життєві ситуації, наприклад, похід у магазин чи до лікаря, огляд свят та вихідних, лексика для роботи й так далі.

Розмовні клуби у Празі

Babylon – společně mluvíme česky від Центру інтеграції іноземців.

Такий розмовний клуб відбувається щосереди з 18:00 до 19:30 онлайн на платформі ZOOM або наживо в офісі центру чи парках Праги. Серед тем клубу: культура, традиції та звичаї у Чехії та інше. Ведуть клуб волонтери. Підійде як для початківців, так і для людей зі середнім рівнем знань (A0-А2).

Розмовний клуб для українців від Інтеграційного центру Прага.

Зустрічі відбуваються щовівторка о 14:00 в офісі центру на вулиці Žitná 51, на другому поверсі. Розмовний клуб насамперед призначений для українців з тимчасовим захистом, які вже трохи володіють чеською. Тут розмовляють на різні теми чеською мовою та практикують у безпечному середовищі.

Розмовний клуб Small Talks від центру InBáze.

Клуб відбувається раз у два тижні у четвер з 17:00 до 18:30. Клуб призначений для тих, хто хоча б трохи розмовляє чеською. Більше деталей на сторінці у Фейбуці.

Участь у всіх клубах безплатна.

Розмовний клуб у Брно

У місті Брно Центр для іноземців Південноморавського краю також проводить розмовні (Konverzační kurzy) та відкриті клуби (Otevřený kurz). Заходи безплатні та не потрібно реєструватися.

Актуальні клуби шукайте на сайті у розділі “Календар” або Фейсбук-сторінці центру.

Спеціальні розмовні курси

Ще одна можливість – це спеціальні розмовні курси від Інтеграційного центру Прага, набір на які розпочинається тільки в березні та вересні. Цей курс також безкоштовний для іноземців із легальним перебуванням у Чехії понад 90 днів. Онлайн-курси тривають у застосунку ZOOM. Стежити за початком курсів можна на сайті або у соціальних мережах ІЦП.