Як повернути дитину до української школи із-за кордону

На сайті Міністерства освіти та науки України з’явилася оновлена інформаційна брошура для дітей, які навчаються за кордоном. 

Як повернути дитину до української школи із-за кордону

Навчальний рік 2022-2023 у школах Євросоюзу за даними МОН розпочали 506 тисяч українських школярів. Чимало з них рано чи пізно захочуть продовжити освіту в Україні.

На сайті Міністерства освіти та науки України з’явилася оновлена інформаційна брошура для дітей, які навчаються за кордоном. Вона допоможе повернутися до українських шкіл.

Там зазначається, що українські діти можуть повернутися до навчання у своїй школі в Україні у будь-який момент. Також можна перевестися з однієї форми навчання на іншу. Наприклад: з дистанційної, екстернатної або сімейної (домашньої) форми навчання повернутися на очну (денну).

У випадку, коли школа була зруйнована або пошкоджена, дитина може перейти до іншої школи за місцем проживання.

Зарахування до закладу освіти

Якщо дитина навчалась у школі за кордоном і не продовжувала навчання в українській школі, для зарахування до закладу освіти вона має пройти підсумкове оцінювання. Вступ до 5-11 (12)-х класів гімназій і ліцеїв може відбуватися за результатами конкурсного відбору (у разі його проведення).

У випадку відсутності документа або його копії, що підтверджують наявність попередньо здобутого рівня (початкового або базового) освіти та/або результатів оцінювання, в школі здійснюється оцінювання рівня навчальних досягнень для визначення класу, до якого має бути зарахована дитина. За письмовою заявою батьків (осіб, які їх замінюють) і рішенням педагогічної ради діти можуть бути залишені для повторного здобуття загальної середньої освіти у певному класі

Якщо дитина була за кордоном під час навчання у 9 класі, то ситуація дещо складніша.

Для зарахування до 10 класу для здобуття повної загальної середньої освіти, дитина має отримати свідоцтво про здобуття базової середньої освіти (про завершення 9 класу). Для цього учні повинні пройти річне оцінювання та/або державну підсумкову атестацію у будь-якій школі України.

У разі продовження навчання у 10 класі закладу освіти, який не забезпечує здобуття базової середньої освіти, учні для отримання документа про відповідний рівень освіти проходять оцінювання в екстернатній формі здобуття загальної середньої освіти в іншому закладі освіти, що його організовує. Річне оцінювання здійснюється, як правило, до початку нового навчального року згідно з графіком та завданнями, погодженими педагогічною радою та затвердженими наказом керівника закладу освіти.