Як повернутися в Україну з Британії та закрити всі виплати

Дізнайтеся детальніше, як повернутися додому та закрити всі виплати, якщо ви в'їжджали за програмами Ukraine family scheme та Ukraine sponsorship scheme.

Як повернутися в Україну з Британії та закрити всі виплати

Дедалі більше українців, які знайшли прихисток у європейських країнах, цікавляться правилами виїзду й закриттям всіх виплат. Велика Британія не стала винятком, тож  visitukraine.today розповідає як завершити всі справи у Британії та виїхати з країни.

Якщо ви хочете назавжди поїхати з Великої Британії або здійснити тривалу подорож за кордон (понад 28 днів), необхідно зробити наступне:

1. Закрийте Universal Credit – універсальну допомогу для українців

Напишіть відповідній установі, що ви залишаєте країну на певний час і просите призупинити виплати, або повідомте своєму «work coach» про це під час співбесіди.

Пам’ятайте, що призупинити виплату потрібно вчасно. В іншому випадку вам нарахують гроші й попросять їх повернути. Якщо ви їдете за межі Британії на термін понад місяць, ви не зможете отримувати цю виплату.

2. Закрийте виплату на дитину Child Benefit

Зробити це можна:

• Oнлайн – якщо ви маєте британське водійське посвідчення;

• за телефоном 0300 200 3100 чи +44 161 210 3086;

• листом на поштову адресу HM Revenue and Customs – Child Benefit Office, PO Box 1, Newcastle upon Tyne, NE88 1AA, United Kingdom.

3. Припиніть бути самозайнятою особою

Якщо ви отримали статус самозайнятої людини (self-employed) і маєте номер UTR, зв’яжіться з HMRC і повідомте про припинення діяльності.

Зазначимо, що при виїзді за кордон все одно потрібно заповнювати податкову декларацію після завершення податкового року.

4. Звільніться з роботи

Після завершення трудових відносин, обов’язково отримайте розрахунковий лист і форму Р60, де вказано, які податки ви сплатили. Якщо ви вчасно їх сплачували, то сума повернеться вам після завершення податкового року. Лист з інформацією ви отримаєте на зареєстровану в податковій адресу.