Як працюватимуть магазини та громадський транспорт у Чехії під час зимових свят

Невдовзі в Чехії відзначатимуть Різдво та Новий рік.

Як працюватимуть магазини та громадський транспорт у Чехії під час зимових свят

Невдовзі в Чехії відзначатимуть Різдво та Новий рік. Люди активно готуються, купляють подарунки, планують відпочинок та поїздки. Але найбільший ажіотаж відбувається саме у крамницях. Тож як працюватимуть магазини, а також громадський транспорт, у Чехії упродовж різдвяно-новорічних свят?

Як нагадує proukrainu.blesk.cz, у Чехії діє закон, який забороняє крамницям, площею понад 200 м², працювати у деякі державні свята. Така заборона стосується всіх магазинів, не тільки продуктових. Це запровадили, щоби працівники маркетів теж могли відпочити та провести свята з родиною. 

Різдво (24, 25 та 26 грудня)

У Святвечір, 24 грудня, діє інше правило: крамниці, площею понад 200 м², можуть працювати, але лише до 12:00. Для малих магазинів жодних обмежень немає. Однак часто власники невеликих маркетів вирішують зачинитися, оскільки немає сенсу відчинятися на декілька години. Щодо великих мереж, то 2022 року, наприклад, Penny Market і BILLA повідомили, що 24 грудня всі їхні магазини не працюватимуть. Водночас Lidl та Tesco будуть відчинені до 11:30, а Kaufland та Globus – до 11:45. Тільки мережа Albert працюватиме до 12:00.

На саме Різдво та день після, 25 та 26 грудня, не працюватиме жоден магазин, площею понад 200 м². Здебільшого, маленькі крамниці теж зачиняють свої двері, адже це чи не найважливіше свято року для чехів.

Проте, якщо вам що терміново знадобиться, то працюватиметь деякі аптеки та крамниці на автозаправних станціях, на вокзалах та в лікарнях. Крім того, часто працюють “в’єтнамські” магазини.

Щодо громадського транспорту, то автобуси, трамваї, тролейбуси та метро в усіх містах Чехії працюватимуть за графіком вихідного дня.

Новий рік (31 грудня та 1 січня)

У переддень Нового року, 31 грудня, жодних обмежень, втсановелних законами Чехії, немає. Тож деякі крамниці працюватимуть за типовим графіком. Однак великі торгові мережі знову ж таки дбають про своїх працівників: або зовсім зачиняються, або працють скорочений день. Так, наприклад, Tesco в останній день 2022 року працюватиме до 17:00, а Albert, Kaufland та Globus – до 18:00.

1 січня не працюватимуть жодні великі магазини, площею понад 200 м², оскільки це заборонено. Щодо малих крамничок, то кожен власник вирішує самостійно. Та зазвчиай у цей день відпочивають усі, тож навіть невеликі маркети зачинені.

Щодо громадського транспорту, то автобуси, трамваї, тролейбуси та метро в усіх містах Чехії працюватимуть за графіком вихідного дня.